Вчені НДІ БМВ та лідери виробництва бетону в Україні — Асоціація «Промислово-будівельна група «Ковальська» об’єднають свої зусилля.

Про це домовились під час робочої зустрічі директор інституту Олександр Мороко та Віце-президент Асоціації «Промислово-будівельна група «Ковальська» Володимир Суруп 3 вересня .


 

Изображение-363Чим можуть бути корисні один одному вчені НДІБМВ — керівники лабораторій та виробничники – лідери вітчизняного виробництва бетону, якими більш як десять років є Асоціація Промислово-будівельна група «Ковальська»? Це питання стало предметом обговорення під час робочого візиту до одного із структурних підрозділів — інноваційно-технологічного центру (ІТЦ).

Створений у 2012 році ІТЦ став єдиним унікальним в Україні експериментальним комплексом, де проходять повномасштабні фізичні випробування продукції на визначення міцності при розколі та розтягуванні на вигин, модуля пружності і т.п. Та, як з’ясували під час екскурсії, організованої начальником інноваційно- технологічного центру Петром Попругою, за особистої участі віце-президента компанії Володимира Сурупа- це не повний перелік завдань, які виконує структурний підрозділ.

Головна ціль ІТЦ –це розробка рецептур бетонних сумішей і розчинів різного призначення, у тому числі дорожніх та архітектурних бетонів, промислових підлог та виробів напівсухого вібропресування. Також тут здійснюється комплексне дослідження властивостей будівельних матеріалів, за допомогою інноваційних рішень вирішуються складні задачі, що виникають в сучасному будівництві.

Інноваційно-технологічний центр Групи «Ковальська» супроводжує нові види продукції від розробки рецептури в лабораторії до реалізації її на будівельних об’єктах. Для цього в центрі є все необхідне: лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, кадровий потенціал —  молоді працівники, які працюють «на результат». Умови для досліджень якості складових будівельних матеріалів та готової продукції відповідають європейським нормам.

Філософія центру – дотримання європейських норм,- стверджує Володимир Суруп. Усі винайдені ефективні технології прозорі для усіх наших структур, а результати досліджень доступні для ознайомлення. Ми працюємо як на внутрішні потреби групи, так і на замовника ззовні.

Перелік робіт та завдань, які виконують лабораторій інституту НДІБМВ перегукується із вище зазначеними. Проте, потребує оновлення матеріально- технічна база лабораторій, більш уважне ставлення держави до проблем розвитку науки. Незважаючи на всі труднощі, вчені мають цікаві наробки, які повинні бути використані у виробництві. Тому запропонували об’єднати зусилля у впровадженні ноу-хау: в застосуванні перлітів у виробничий цикл, використання шлаків у виробництві бетону та інші цікаві розробки інституту. Окрім того, є певний перелік робіт, які може виконувати тільки акредитоване державне підприємство, наприклад обов’язкова сертифікація окремих груп будівельних матеріалів.

Відтак, обидві сторони дійшли висновку, що спільна діяльність, яка буде конкретизована в робочому порядку, зробить свій внесок у розвиток наукової сфери держави, адже це дозволить впроваджувати на підприємствах ПБГ «Ковальська» останні технологічні розробки з бетону, а також надавати замовникам оптимальні рішення для проектів будь-якого рівня складності.

Изображение-318Начальник інноваційно-технологічного центру ,  канд.техн.наук   Подпруга П.В., директор ДП «НДІБМВ»  Мороко О.Б., Віце-президент Промислово-будівельної групи “Ковальска»  Суруп В.Ю.

 

Изображение-331Директор ДП «НДІБМВ»  Мороко О.Б. під час відвідування інноваційно-технологічного центру Промислово-будівельної групи “Ковальска»

Изображение-478 Изображение-282

Під час робочої зустріч

 

Подібні статті