Випробування керамічної цегли, клінкеру і керамоблоків

    ДП «НДІБМВ» проводить сертифікаційні і періодичні випробування керамічної цегли, клінкеру і керамоблоків на відповідність вітчизняним і європейським нормативним документам (ДСТУ Б В.2.7-61: 2008 «Будівельні матеріали. Цегла та камені керамічні рядові і лицьові. Технічні умови» (ЕN 771-1 : 2003, NEQ), ДСТУ Б В.2.7-245: 2010 «»Вироби керамічні клінкерні. Технічні умови»).

  Випробування проводяться за ДСТУ Б В.2.7-42-97 «Будівельні матеріали. Методи визначення водопоглинання, густини і морозостійкості будівельних матеріалів і виробів», ДСТУ Б В.2.7-105-2000 «Матеріали і вироби будівельні. Метод визначення теплопровідності і термічного опору при стаціонарному тепловому режимі» (ГОСТ 7076-99) і можуть включати такі показники:

 — зовнішній вигляд,

 — колір,

 — якість випалу,

— лінійні розміри і відхилення від них,

 — маса,

 — товщина зовнішніх стінок,

 — наявність і товщина тріщин,

 — глибина відбитості кутів і ребер,

 — відхилення від перпендикулярності граней,

 — різниця довжин діагоналей,

 — відхилення від площинності,

 — наявність вапнякових висолів і включень,

 — межа міцності на стиск і на вигин,

 — теплопровідність,

 — морозостійкість (об’ємне заморожування),

 — зносостійкість,

 — водопоглинання,

 — середня щільність.

Інститут «НДІБМВ» має великий досвід в дослідженні фізико-технічних показників керамічної цегли, клінкеру і керамоблоков, і співпрацює з провідними вітчизняними виробниками. За останні роки дослідження будівельної кераміки в інституті замовляли ТОВ «Кіровоградський ЗСМ №1», ТОВ «Русинія», ПрАТ «Ніжинський цегельний завод», ТОВ «Білоцерківські Будматеріали», КП «Переяслав-Хмельницький цегельний завод», ТОВ «Доміра Девелопмент», ТОВ «Барселона Ю Ей» та інші компанії.

Подібні статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *