Науково-дослідна лабораторія силікатних матеріалів

lab_5

Лабораторія проводить такі види науково-технічних робіт:

  1. Дослідження сировинних матеріалів і відходів промисловості для визначення придатності і раціональних шляхів їх використання у виробництві будівельних матеріалів і виробів.
  2. Підбір складів і розробка технологічних параметрів виробництва:
    — ніздрюватобетонних виробів автоклавного і неавтоклавного тверднення, в т.ч. пінобетонних і піногазобетонних виробів;
    — ніздрюватобетонних виробів на основі природної сировини і кремнеземистих відходів промисловості (відходи збагачення залізистих кварцитів, доменні гранульовані шлаки, шлаки інших виробництв, золи і золошлакові суміші теплових електростанцій, відпрацьовані формувальні суміші ливарного виробництва та ін.);
    — силікатної цегли із застосуванням відходів промисловості;
    — стінових та облицювальних матеріалів з використанням техногенної сировини;
    — вапна на основі вапняку і крейди;
    — гідратного вапна;
    — бетонних виробів різного призначення (в т.ч. визначення ефективності органічних і неорганічних добавок для бетонів);
    — стінових та в’яжучих матеріалів на основі карбонатних відходів хімічної очистки води атомних і теплових електростанцій;
    — крейди для використання в будівництві, сільському господарстві, кабельної, гумової лакофарбової, полімерної, парфумерної, косметичної, харчової, медичної, паперової та інших галузях промисловості;
    кольорових стінових матеріалів з використанням пігментів і фарбувальних відходів промисловості і ін.
  3.  Проведення процедури постановки продукції на виробництво відповідно до ДСТУ Б А.3.1-6-96.
  4.  Розробка технологій та технологічних регламентів на виробництво будівельних матеріалів і виробів.
  5. Визначення норм витрат сировинних матеріалів виробників будматеріалів.
  6. Проведення сертифікаційних випробувань.
  7. Розробка технічних умов і проведення експертизи ТУ, супровід в отриманні гігієнічних, радіологічних та висновків з пожежної безпеки.
  8. Супровід процедури сертифікації продукції будівельного комплексу.
  9. Проведення обстеження та оцінки технічного стану несучих і огороджувальних конструкцій будівель і споруд та інженерних мереж з визначенням параметрів і характеристик матеріалів і конструкцій з використанням спецобладнання, приладів і апаратури на об’єктах і в лабораторії, оформлення відповідних протоколів випробувань і технічних висновків.
  10. Розробка технології і обладнання для виробництва газобетону неавтоклавного твердіння.

        У лабораторії ДП «НДІБМВ» розроблена технологія виробництва газобетону неавтоклавного твердіння як з використанням вторинної сировини — відходів виробництва промисловості України (доменного гранульованого шлаку, золи сухого видалення, шламових відходів гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) і т.д.), так і традиційного кварцового піску. Виробництво газобетону неавтоклавного твердіння доцільно розміщувати поблизу знаходження сировинної бази і технологічної інфраструктури — цементних заводів, ГЗК, теплових електростанцій, які виробляють золу сухого видалення і металургійних комбінатів (наявність шлаків), а також при виробництвах силікатної цегли, заводів з виробництва залізобетонних конструкцій і виробів, сухих будівельних сумішей.
В даний час на Україні працює близько 10 виробництв пористого бетону неавтоклавного тверднення, де використовується технологічне обладнання вітчизняного виробництва. При виробництві газобетону автоклавного тверднення автоклавної обробки складає близько 30% від собівартості бетону. При організації нового виробництва газобетону відмова від використання автоклавів дозволить значно зменшити витрати коштів на технологічне обладнання (автоклави, котельня і т.д.), монтажні, пусконалагоджувальні роботи і значно скоротити терміни введення виробництва в експлуатацію.
Пропоноване технологічне обладнання може забезпечити продуктивність від 20 до 200 м3 газобетонних виробів на добу. Вартість обладнання становить від 200тис.грн. до 5млн. грн. cоответственно (термін виготовлення і введення в експлуатацію обладнання — від 2 до 6 місяців). Окупність виробництв становить від 6 до 14 місяців.
Залежно від продуктивності підприємства, використовуваних сировинних матеріалів, щільності газобетону вибираються технологічні засади виробництва (ливарна або вібро-технології) і підбирається технологічне обладнання. Порізка ячєїстобетонних масивів може здійснюватися дисками, струнами або стрічковими пилками.
Газобетон неавтоклавного твердіння випускається відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-137: 2008 і характеризується маркою бетону за середньою густиною D400, D500, D600, D700.
Лабораторія силікатних матеріалів розробляє технологічні регламенти на виробництво газобетону неавтоклавного твердіння, виконує комплекс робіт відповідно до ДСТУ Б А.3.1-6-96 «Управління, організація і технологія. Матеріали і вироби будівельні. Порядок розробки і постановки на виробництво» і проводить сертифікаційні випробування бетону.
Запрошуємо до співпраці в області організації виробництва газобетонних виробів.

Контакти:

Страшук Сергій Васильович 044 425-13-50, 067 5071157
Багаєва Тетяна Юріївна 044 425-13-50
Вудвуд Тарас Миколайович 044 425-37-75

Щепащенко Таміла Анатоліївна 044 425-13-50

e-mail: strashuk@bigmir.net, ta211@ukr.net