Моніторинг технічного стану будівель і споруд

Моніторинг технічного стану будівель і споруд є необхідним для забезпечення їх експлуатаційної придатності. Найчастіше потреба в ньому виникає у випадку будівництва поруч із даним об’єктом, у випадку наявності конструктивних недоліків чи пошкоджень будівлі, завдяки яким вона поступово втрачає експлуатаційну придатність, у випадку зсувів і просідань ґрунтів тощо.

Зазвичай моніторинг включає в себе ряд різноманітних методів, що дозволяють оцінити технічний стан об’єкта в динаміці на основі періодичних (щомісячних, щотижневих) спостережень.

Зазвичай моніторинг включає такі основні етапи:

1. Проведення  початкового геодезичного моніторингу щодо ступені деформації об’єктів та інших показників.

2.   Візуальне обстеження конструкції будівель, виявлення та класифікація їх дефектів і пошкоджень;

3. Інструментальне обстеження будівельних конструкцій  з визначенням відхилення окремих його частин — колон, стін, а також перевірки наявності тріщин, їх кількості і масштабів.

4.  Встановлення комбінованих маяків в місцях, в яких будуть виявлені тріщини при візуальному обстеженні будивлі (споруди) та оцінка їх змін в процесі моніторингу.

5.  Визначення інтегральної характеристики стану несучих конструкцій по відношенню до зовнішніх впливів (енергії деформування, коливань, коефіцієнтів демпфірування.

6. Надання щомісячних висновків і рекомендацій у період проведення робіт на основі оцінки зміни технічного стану несучих конструкцій.

7.  Розробка заходів, щодо забезпечення міцності і стійкості конструкцій, включаючи вказівки про влаштування тимчасових опор і розкріплень і вимоги до величини монтажних навантажень і впливів.

 

Подібні статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *