Організація проведення акустичних досліджень будівельних матеріалів і виробів, будівельних конструкцій

ДП «НДІБМВ» організовує проведення акустичних досліджень будівельних матеріалів і виробів, будівельних конструкцій.

Акустичні властивості будівельних матеріалів і конструкцій це властивості, пов’язані з їх здатністю пропускати і проводити або затримувати і поглинати звук. взаємодією матеріалу і звуку.

Виділяють такі акустичні властивості матеріалів:

1.Звукопроникністю — властивість матеріалу проводити через свою товщу звук.

Звукопроникність залежить від маси матеріалу і його будови. Якщо маса матеріалу велика, то енергії звукових хвиль не вистачає, щоб пройти крізь нього, так як для цього треба привести матеріал в коливання. Тому чим більше маса матеріалу, тим менше він проводить звук. Погано проводять звук пористі і волокнисті матеріали, так як звукова енергія поглинається і розсіюється розвиненою поверхнею матеріалу, переходячи при цьому в теплову енергію.

2. Звукопоглинання — зменшення інтенсивності звукової хвилі при проходженні її через ту чи іншу середу і оцінюють величиною коефіцієнта звукопоглинання. Цей коефіцієнт виражається кількістю поглиненої звукової енергії плоских звукових хвиль, що падають на одиницю поверхні матеріалу.

Звукопоглинання залежить від характеру поверхні і пористості матеріалу. Матеріали з гладкою поверхнею відображають значну частину падаючого на них звуку (ефект дзеркала), тому в приміщенні з гладкими стінами через багаторазового відбиття від них звуку створюється постійний шум. Якщо ж поверхня матеріалу має відкриту пористість, то звукові коливання, входячи в пори, поглинаються матеріалом, а не відображаються. Так спеціальні штукатурки і облицювання з дрібними відкритими порами добре заглушають звук.

3. Звукоізоляція — це різниця рівнів сили звуку до і після проходження його через захисну конструкцію, вимірюють її в децибелах. Це властивість матеріалу, зворотне звукопроникності.

В Україні вимоги до акустичними параметрами будматеріалів вказані в ДБН В.1.1-31 діє до: 2013 «Захист територій, будівель і споруд від шуму».

Будемо раді з Вами співпрацювати!

Подібні статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *